Rolety do każdego pomieszczenia

Osłonięcie okna firankami, zasłonami lub roletami sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne, aranżacja pełniejsza, a dodatkowo elementy te spełniają ważne funkcje praktyczne. Coraz częściej wybór pada właśnie na rolety, które stają się nie tylko dopełnieniem okna osłoniętego firankami, ale pojawiają się także całkowicie samodzielne. Zaciemnienie wnętrz pożądane jest zwłaszcza w lecie, kiedy pozwala nieco obniżyć temperaturę; na co dzień, wykorzystując rolety, chcemy (najczęściej wieczorem) uzyskać atmosferę prywatności. Aby właściwie spełniały swoją rolę i jednocześnie były efektownym dodatkiem, warto poświęcić czas na dostosowanie rodzaju rolety do pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowana.

Stopień zaciemnienia różnych pomieszczeń
Najważniejsze pytanie, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, dotyczy oczekiwań związanych z roletami – czy bardziej istotna jest dla nas funkcja dekoracyjna czy praktyczna. Tylko niektóre modele zapewniają całkowite zaciemnienie wnętrza – warto rozważyć taką opcję w sypialni, gdzie podczas snu mogą nam przeszkadzać światła za oknem lub poranne ostre słońce. W salonie zupełne zaciemnienie raczej nie będzie koniecznie, w związku z czym można postawić na design. W zależności od stylistyki wnętrza można wybrać rolety z materiału, które są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, roletę bambusową pasującą do rustykalnych wnętrz lub efektowną roletę rzymską. Najnowszą propozycją są rolety dzień-noc zapewniające możliwość wygodnego regulowania ilości światła słonecznego w pokoju, co w salonie sprawdzi się bardzo dobrze.
Rolety można także wykorzystać w łazience – wieczorami zapewnią prywatność, jeśli w pomieszczeniu są okna widoczne z ulicy lub sąsiednich działek.

Materiał na rolety
Najczęściej wybierane przez klientów rolety wykonane są z impregnowanego poliestru o dużej trwałości. Ten rodzaj materiału zapewnia długie użytkowanie i estetyczny wygląd na lata – tkanina nie strzępi się, nie przeciera i nie blaknie. Dzięki temu, że roleta jest zmywalna, łatwo utrzymać ją w czystości. Duża gama kolorystyczna i możliwość wyboru spośród kilku rozmiarów sprawia, że klienci chętnie wykorzystują ten typ rolet.
Jeśli priorytetem jest zaciemnienie wnętrza, należy sięgnąć po rolety także wykonane z poliestru, ale posiadające jedną stronę pokrytą srebrną lub białą powłoką odbijającą światło. Dzięki niej nawet roleta o jasnym kolorze pozwala na całkowite zaciemnienie wnętrza. Nie przenika przez nią światło ani promienie cieplne, co sprawia, że w pomieszczeniu będzie odrobinę chłodniej.
Alternatywą może być podwójna roleta łącząca zalety obu wspomnianych typów i składająca się z warstwy z bardziej transparentnego materiału oraz dodatkowej nieprzepuszczającej światła warstwy, którą można dowolnie zwinąć lub rozwinąć.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 269 874

E-mail: kontakt@gfcgroup.pl

Adres: ul. Uniwersytecka 18, Katowice

Poradnik na temat doboru odpowiednich rolet okiennych oraz wskazówki dotyczące wyboru okien dachowych. Zapraszamy!