Jak przygotować się do zakupu rolet?

Chociaż rolety zdobyły dużą popularność i asortyment sklepów stale się powiększa, to dokonanie zakupu odpowiedniego modelu wcale nie jest łatwiejsze. Klient staje przed wyborem, który powinien być dobrze przemyślany, bo będzie rzutował nie tylko na estetykę wnętrza, ale także codzienny komfort domowników. Różne rodzaje rolet wymagają także odmiennego montażu i czyszczenia. Ponadto niektóre z nich są wprost stworzone do zawieszenia w sypialni, gdzie najczęściej zależy nam na ograniczeniu ilości światła, a inne staną się ozdobą kuchni lub jadalni, jeśli chcemy nadać wnętrzom charakteru, a przy okazji regulować nasłonecznienie. Warto rozważyć wszystkie te kwestie jeszcze przed wizytą w sklepie, żeby uchronić się przed spontanicznym, lecz niekoniecznie trafionym zakupem.

Rodzaj rolety
Wybór materiału, koloru czy deseniu to tylko niektóre decyzje, przed którymi stajemy już na początku. Te kwestie będą istotne dla estetów, ale nie tylko – typ rolety determinuje również ilość światła wpadającego do pokoju. Na etapie planowania sposobu osłonięcia okna często zapominamy o jednym istotnym problemie, czyli sposobie montażu rolet i naszych możliwościach w tej kwestii. Modele o bezinwazyjnym montażu, niewymagające wiercenia, sprawią z pewnością najmniej kłopotów. Nie musimy posiadać także dodatkowego sprzętu. Ten rodzaj rolet umieszcza się na ramach okiennych przy pomocy specjalnych haków. Jeśli okna posiadają wywietrzniki należy zwrócić uwagę, czy w opakowaniu rolet znalazły się haki przedłużone.
Jeśli wiercenie otworów w ścianach lub framugach okiennych oraz bardziej wymagający sposób montażu nie stanowią problemu, wybór będzie jeszcze większy, bo w sklepach znajduje się sporo rolet inwazyjnych. Ich zaletą jest z pewnością obecność prowadnic, które zapewniają ograniczenie prześwitów świata i zapobiegają zwijaniu się rolet. Trzeba jednak pamiętać, że otwory w oknach pozostaną już na stałe, a jeśli zmienimy rolety, mogą okazać się niepasujące.

Gdzie kupić rolety?
Sklepy budowlano-wykończeniowe i z wyposażeniem wnętrz oferują szeroki wybór rolet. Wielu klientów właśnie tam dokonuje zakupów, bo może na żywo zobaczyć dany kolor czy sprawdzić przejrzystość tkaniny. Rosnąca popularność zakupów internetowych sprawia jednak, że część osób szuka idealnych rolet za pośrednictwem e-sklepów – kusi ich zwłaszcza szeroki wybór i ceny niższe niż w sklepach stacjonarnych. Obie formy zakupu mają swoje zalety, ale kluczem do właściwego wyboru rolet jest określenie ich rozmiaru. Jest to ważne zarówno w przypadku sklepu stacjonarnego, jak i internetowego, bo rolety zwykle są opakowane i trudniej „na oko” ocenić ich właściwy wymiar. Kluczowe są wówczas wartości podane przez producenta. Podczas zakupów w internecie należy bardzo starannie wypełnić formularz, by wpisać w niego właściwą wartość.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 269 874

E-mail: kontakt@gfcgroup.pl

Adres: ul. Uniwersytecka 18, Katowice

Poradnik na temat doboru odpowiednich rolet okiennych oraz wskazówki dotyczące wyboru okien dachowych. Zapraszamy!